07.08.2020

HABER ÖZETI

  • Japon Sendikalar Konfederasyonunun yaptığı araştırma kapsamındaki ankete katılan bin kişiden yüzde 12'si kılık kıyafet prosedürlerini uygunsuz buluyor.

  • Kadın haklarının korunması ve desteklenmesiyle ilgili çalışmalar yürüten Eşitlik Şimdi (Equality Now) isimli sivil toplum örgütünden Jacqui Hunt de Kadınlar iş yeri aksesuarı değil.

  • Sendikadan bir yetkili Japan Times gazetesine verdiği demeçte, Erkek ve kadınlar için ayrı kurallar koymanın cinsel ayrımcılığa neden olduğunu belirtti.

  • Katılımcıların yüzde 57'si, kıyafet ve benzeri düzenlemelere maruz kaldığını söylerken, yüzde 8'i kadınların makyaj yapma zorunluluğunun da bulunduğunu kaydetti.

18/11/19 20:50

Japonya'da her 10 şirketten birinde topuklu ayakkabı giymek zorunlu

Japon Sendikalar Konfederasyonunun yaptığı araştırma kapsamındaki ankete katılan bin kişiden yüzde 12'si kılık kıyafet prosedürlerini "uygunsuz" buluyor. Katılımcıların yüzde 57'si, kıyafet ve benzeri düzenlemelere maruz kaldığını söylerken, yüzde 8'i kadınların makyaj...

Türkiye Gazetesi ·

Japonya'da her 10 şirketten birinde topuklu ayakkabı giymek zorunlu

ANKARA (AA) - Japonya'da yapılan bir araştırmada, ülkedeki her 10 şirketten birinde kadınların topuklu ayakkabı giymesinin zorunlu olduğu bildirildi. Japon Sendikalar Konfederasyonunun yaptığı araştırma kapsamındaki ankete katılan bin kişiden yüzde 12'si kılık kıyafet prosedürlerini...

Memleket ·

Japonya'da her 10 şirketten birinde topuklu ayakkabı giymek zorunlu

Memleket

İlgili konular

×
Palo.com.tr Facebook ta takip edin