22.05.2022

HABER ÖZETI

  • Yeni mali yılda ham petrol fiyatlarındaki artışın sürebileceğine dikkat çeken Bakan Hagiuda, Fiyat artışının insanların hayatına olan etkisini en aza indirmek için süreci takip etmeye devam edeceğiz dedi.

  • ABD'nin ardından Japonya’nın da olası bir Rus işgaline karşı Ukrayna'da bulunan vatandaşlarını tahliye etmeyi planladığı öğrenildi.

  • Ayrıca, perakende satış fiyatlarının akaryakıt istasyonları tarafından belirlenmesi nedeniyle, sübvansiyon desteğinin pompaya yansıyıp yansımadığını belirlemek üzere hükümetin akaryakıt istasyonlarını denetleyeceği açıklandı.

  • Japonya'da normal benzinin ortalama perakende satış fiyatı 13 yıl 4 ay aradan sonra ilk kez litre başına 170 yeni aşarak dün rekor seviyeye ulaşmıştı.

25/01/22 13:56

Japonya’da benzin fiyatlarına hükümet müdahale edecek

Japonya'da benzin fiyatlarının rekor düzeye ulaşmasından sonra hükümet harekete geçti. Normal benzinin perakende satış fiyatının daha önce muhtemel bir müdahale için sınır olarak kabul edileceği açıklanan 170 yeni aşarak 170,2 yene yükselmesinin ardından, Japonya Ekonomi,...

Türkiye Gazetesi ·

Japonya’da benzin fiyatlarına hükümet müdahale edecek

Japonya Hükümeti 170 yen sınırını aşan benzin fiyatlarını dengelemek üzere sübvansiyon programını uygulamaya karar verirken ülkedeki 29 petrol dağıtım şirketi ve ithalatçısına litre başına 5 yene kadar destek ödemesi yapılacak. Japonya'da rekor düzeye ulaşan benzin fiyatları...

Istanbulhaber ·

İlgili konular

×
Palo.com.tr Facebook ta takip edin