28.05.2020

HABER ÖZETI

  • Son rakamlara göre, Likud Partisi 36 sandalyeyle İsrail meclisi Knesset'te üstünlüğe sahip olurken, Mavi ve Beyaz partisi 33 sandalyeyle meclise ikinci olarak girdi.

  • Birleşik Tevrat Yahudiliği, Labor-Gesher-Meretz ve Yisrael Beyteinu partileri 7şer sandalye ve Yamina partisi 6 sandalye ile meclise girdi.

  • Birleşik Arap Listesi 15 sandalyeyle seçimde 3. sırada yer alırken, Şas Partisi ise 9 sandalyeyle 4. geldi.

  • Netanyahu’nun Likud partisinin 36 sandalye alması Nisan 2019 seçimiyle örtüşürken, Ariel Sharon yönetimindeyken yapılan 2003 seçimlerinden bu yana en iyi sonuçları aldı.

05/03/20 21:57

İsrail’de seçim sonuçlarında Likud 36 sandalyeyle çoğunlukta

İsrail Seçim Merkezi Komitesi tarafından 2 Mart’ta yapılan seçim sonuçları açıklandı. Son rakamlara göre, Likud Partisi 36 sandalyeyle İsrail meclisi Knesset’te üstünlüğe sahip olurken, Mavi ve Beyaz partisi 33 sandalyeyle meclise ikinci olarak girdi. Birleşik Arap Listesi...

Türkiye Gazetesi ·

İsrail’de seçim sonuçlarında Likud 36 sandalyeyle çoğunlukta

İsrail'de yapılan seçimlerde son sonuçlara göre Likud Partisi 36, Mavi ve Beyaz Partisi 33 sandalye aldı. İsrail Seçim Merkezi Komitesi tarafından 2 Mart'ta yapılan seçim sonuçları açıklandı. Son rakamlara göre, Likud Partisi 36 sandalyeyle İsrail meclisi Knesset'te üstünlüğe...

Istanbulhaber ·

İlgili konular

×
Palo.com.tr Facebook ta takip edin