14.07.2020

HABER ÖZETI

  • Suçlamaları reddeden Netanyahu, Şu anda asılsız suçlamalarla Başbakan'a yönelik bir darbe girişimine şahit oluyoruz.ifadesini kullandı.

  • Netanyahu, zamanlamanın manidar olduğuna dikkati çekerek, kendisi hakkında yapılan soruşturmayla ilgili soru işaretleri oluştuğunu, bu durumun da İsrail polisi ve Başsavcısı'na olan güveni zedelediğini söyledi.

  • Başsavcı'nın kararını şüpheli bulduğunu ve devlet işlerini sonuna kadar sürdüreceğini vurgulayan Netanyahu, Beni destekleyenlere ve siyasi rakiplerime sesleniyorum.

  • “1000 numaralı” dosyada ise Başbakan Netanyahu’nun 2007-2016 yıllarında iş adamlarından “hediye” adı altında 283 bin dolar değerinde puro, şampanya, mücevher ve uçak bileti aldığı iddia ediliyor.

22/11/19 13:34

İsrail Başbakanı Netanyahu: Başbakan'a yönelik bir darbe girişimine şahit oluyoruz

İsrail Başbakanı Netanyahu Batı Kudüs’teki ofisinde hakkındaki suçlamalara ilişkin basın toplantısı düzenledi. Suçlamaları reddeden Netanyahu, "Şu anda asılsız suçlamalarla Başbakan'a yönelik bir darbe girişimine şahit oluyoruz." ifadesini kullandı. Netanyahu, zamanlamanın...

Türkiye Gazetesi ·

Elleri kanlı Netanyahu 3 ayrı suçtan yargılanacak

Başsavcı Mandelblit, İsrail Başbakanı Netanyahu hakkında 4000 numaralı dosyada rüşvet, 1000 ve 2000 numaralı dosyalarda ise sahtekârlık ve görevi kötüye kullanma suçlamalarıyla iddianame hazırlanacağını açıkladı. Netanyahu hakkında 3 ayrı dosya bulunuyor. Bunlardan “4000...

Türkiye Gazetesi ·

İlgili konular

×
Palo.com.tr Facebook ta takip edin