30.06.2022

  • Öte yandan haklarında yakalama kararı bulunan sanıklar Naci Şerifi Zindaşti, Mohammad Reza Nasırzadeh Noshahr ve Ali Esfanjani'nin ise dosyalarının ayrılmasına karar verilmesi talep edildi.

  • Sanık Amin Parvazi, Veli Sarı, Birol Özdemir, Seyed Mohammad Reza Razavi, Siavash Abazari Shalamzari, Ehsan Ghominejad, Houtan Khezerlou ve Aşkın Bulduk ise suçsuz olduklarını belirterek beraatlarını talep ettiler.

  • Bazı tutuksuz sanıklar ve sanıkların avukatları da mahkemeye katılırken, tutuklu sanık Cengiz Akin ise SEGBİS aracılığıyla duruşmaya katıldı.

  • Cumhuriyet Savcısı mütalaasında ayrıca, sanıklar Abdulvahhab, Veli ve Cengiz'in üzerlerine atılı suçun vasıf ve mahiyeti gerekçesiyle tutukluluk hallerinin devamına karar verilmesini talep etti.

20/05/22 12:09

İranlı teknoloji uzmanının öldürülmesi davasında mütalaa

Şişli'de İranlı Masoud Molavi Vardanjanı'nın öldürülmesine ilişkin İranlı Naci Şerifi Zindaşti'nin firari sanıkları arasında yer aldığı 3'ü tutuklu 14 sanıklı davada mütalaa açıklandı. Mütalaada, 6 sanık hakkında 2 yıldan ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası arasında değişen...

Istanbulhaber ·

İlgili konular

×
Palo.com.tr Facebook ta takip edin