18.08.2019

HABER ÖZETI

  • TAHRAN (AA) - İran Petrol Bakanı Bijen Namdar Zengene, ABD'nin İran petrol ihracatını sıfıra indirme hayalinin gerçekleşmeyecek bir hayal olduğunu söyledi.

  • İran milletvekillerinin sorularını yanıtlamak üzere Meclis Genel Kuruluna gelen Zengene, ABD'nin muafiyetleri sona erdirmesiyle ilgili değerlendirmelerde bulundu.

  • Devrim Muhafızları Deniz Kuvvetleri Komutanı Alireza Tangsiri, İran'ın Hürmüz Boğazı'nı kullanamaması durumunda, boğazı geçişlere kapatacaklarını duyurmuştu.

  • Ermenistan ve Azerbaycan ile yapılan anlaşmalar da uygulamaya konuldu ancak Pakistan, ABD ve bazı bölge ülkelerinin baskısı nedeniyle anlaşmayı hayata geçirmiyor.

23/04/19 19:39

"İran petrolünü sıfırlamak gerçekleşmeyecek bir rüyadır"

TAHRAN (AA) - İran Petrol Bakanı Bijen Namdar Zengene, ABD'nin İran petrol ihracatını sıfıra indirme hayalinin gerçekleşmeyecek bir hayal olduğunu söyledi. İran milletvekillerinin sorularını yanıtlamak üzere Meclis Genel Kuruluna gelen Zengene, ABD'nin muafiyetleri sona...

Memleket ·

"İran petrolünü sıfırlamak gerçekleşmeyecek bir rüyadır"

Memleket

İran Petrol Bakanı Zengane: “ABD’nin rüyası gerçekleşmeyecek”

İran Petrol Bakanı Bijen Namdar Zengene, ABD'nin İran'ın petrol satışını sıfıra indirmek için gördüğü rüyanın hiçbir zaman gerçekleşmeyeceğini söyleyerek, "İran'dan boşalan küresel petrol pazarını ABD ve müttefikleri dolduramaz" dedi. Mecliste milletvekillerinin sorularını...

Memleket ·

İran Petrol Bakanı Zengane: “ABD’nin rüyası gerçekleşmeyecek”

Memleket

İlgili konular

×
Palo.com.tr Facebook ta takip edin