28.02.2020

HABER ÖZETI

  • İran Dışişleri Sözcüsü Abbas Musevi İsviçre'de düzenlenecek Davos zirvesine İran Dışişleri Bakanı Muhammed Cevat Zarif'in katılmayacağını söyledi.

  • Sözcü, Kasım Süleymani'nin öldürülmesiyle tırmanan ABD-İran gerilimi nedeniyle uluslararası baskıyla karşılaşan İran'ın, Davos davetinin de iptal edildiğini açıkladı.

  • İran'ın diplomatik temaslarını sürdürdüğüne işaret eden Musevi, İran Çevre ve Şehircilik Bakanının Ukrayna'yı ziyaret edeceğini ve İran makamlarının mesajını ulaştıracağını belirtti.

  • Dünya Ekonomik Forumu'na davet edildiğini söyleyen sözcü, program için hazırlık yaptığını, ancak katılımının daha sonra iptal edildiğini söyledi.

20/01/20 17:38

İran Dışişleri Bakanlığı: “Dışişleri Bakanı Zarif Davos zirvesine katılmayacak”

İran Dışişleri Sözcüsü Abbas Musevi İsviçre'de düzenlenecek Davos zirvesine İran Dışişleri Bakanı Muhammed Cevat Zarif'in katılmayacağını söyledi. Haftalık basın toplantısında konuşan İran Dışişleri Sözcüsü Abbas Musevi, gündeme ilişkin önemli değerlendirmelerde bulundu....

Memleket ·

İran Dışişleri Bakanlığı: “Dışişleri Bakanı Zarif Davos zirvesine katılmayacak”

Memleket

İsviçre, Zarif'in Davos davetini geri çekti

İran Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Abbas Musevi, başkent Tahran'da bir basın toplantısı düzenledi. Sözcü, Kasım Süleymani'nin öldürülmesiyle tırmanan ABD-İran gerilimi nedeniyle uluslararası baskıyla karşılaşan İran'ın, Davos davetinin de iptal edildiğini açıkladı. HAZIRLIK...

En Son Haber ·

İsviçre, Zarif'in Davos davetini geri çekti

En Son Haber

İlgili konular

×
Palo.com.tr Facebook ta takip edin