07.03.2021

HABER ÖZETI

  • İran Dışişleri Bakanı Muhammed Cevad Zarif, bölge turu kapsamında gittiği Azerbaycan'ın başkenti Bakü'de Karabağ'ın kurtarılmasından mutluluk duyduklarını belirterek, Bu topraklar Azerbaycan halkının hakkıdır.

  • Azerbaycanlı yetkililerle Karabağ'daki istikrar, barış ve yeniden imar konularını konuşacaklarını kaydeden Zarif, transit geçişler ve Kuzey-Güney Ulaştırma Koridoru ile ilgili de müzakerelerde bulunacaklarını sözlerine ekledi.

  • Zarif, bölge ülkeleri ile yakın ilişkiler kurmak istediklerini de belirterek, Rusya, Ermenistan, Gürcistan ve Türkiye'yi de ziyaret edeceğim.

  • Halkın kurtarılan bölgelerdeki evlerine süratle dönmesi için yardım etmek istiyoruz.ifadelerini kullandı.

24/01/21 21:29

İran Dışişleri Bakanı Zarif: “Azerbaycan’ın Karabağ’ı almasından mutluyuz”

İran Dışişleri Bakanı Muhammed Cevad Zarif, bölge turu kapsamında gittiği Azerbaycan'ın başkenti Bakü'de Karabağ'ın kurtarılmasından mutluluk duyduklarını belirterek, "Bu topraklar Azerbaycan halkının hakkıdır. Yurtlarından edilmiş Azerbaycan halkının tekrar Karabağ'a dönmelerine...

Istanbulhaber ·

İran'dan flaş Karabağ açıklaması

Rusya, Ermenistan, Gürcistan ve Türkiye'yi de kapsayan bölge turu kapsamında Azerbaycan'ın başkenti Bakü'ye giden Zarif, havalimanında İran medyasına yaptığı açıklamada ziyaretin içeriğiyle ilgili bilgi verdi. Temaslarında bölgesel iş birliğini ele alacaklarını aktaran...

Yeniçağ Gazetesi ·

İlgili konular

×
Palo.com.tr Facebook ta takip edin