18.05.2022

  • İsrail basınında yer alan haberlerde, Rambod Namdar adlı İranlı bir kişinin, sosyal medya üzerinden İran asıllı İsrailli kadınlarla iletişim kurduğu ve İran adına casusluk yapması için kadınları işe aldığı belirtildi.

  • Haberlerde ayrıca, Namdar adlı İran ajanının kadınlardan birinden oğlunun zorunlu askerlik görevi sırasında İsrail askeri istihbaratına katılmasını istediği ve kadının oğlundan aldığı askeri belgeleri İran'a sızdırdığı iddia edildi.

  • Şin Bet tarafından yapılan açıklamada, söz konusu olayın İran'ın İsrail içinde casus ağı kurma planı olduğunu belirtilerek, kadınların ağır suçlamalarla karşı karşıya olduğu aktarıldı.

  • Kadınlar, adamın İranlı bir ajan olduğunu bilmediklerini ifade ederken, İsrail'in güvenliğine zarar vermek gibi bir niyetleri olmadığını açıkladılar.

13/01/22 18:30

İran adına casusluk yaptığı iddiası ile 5 İsrailli gözaltına alındı

İsrail iç güvenlik teşkilatı olan Şin Bet, İran adına casusluk yaptığı iddiası ile 4'ü kadın 5 İsrailliyi gözaltına aldı. İsrail'de İran casusluk ağının deşifre edildiği belirtildi. İsrail iç güvenlik teşkilatı olan Şin Bet, İran adına casusluk yaptığı iddiası ile 4'ü kadın...

Istanbulhaber ·

İlgili konular

×
Palo.com.tr Facebook ta takip edin