14.08.2020

HABER ÖZETI

  • Sakarya'da yaşayan Türkmenler Adapazarı ilçesinde bulunan bir restoranda Barış Pınarı Harekatı'na yönelik desteğini gösteren bir basın açıklaması düzenledi.

  • Türkiye'de yaklaşık 4 milyon Suriyelinin yaşadığına dikkati çeken Kamil, Amaç bu kardeşlerimizi güvenli bölge koridoruna yerleştirmek ve kendi topraklarında hayatlarını sürdürmelerini sağlamaktır.

  • Kamil, Fırat Kalkanı ve Zeytin Dalı Harekatı'yla büyük sonuca ulaşıldığını ifade ederek, şunları kaydetti: Bu operasyon, Fırat'ın doğusuna yönelik devam etmektedir.

  • Orta Doğu'nun sağduyulu devleti Türkiye'nin bu durumlara kayıtsız kalması mümkün değildir.

20/10/19 18:53

Iraklı Türkmenlerden Barış Pınarı Harekatı'na destek

SAKARYA (AA) - Sakarya'da yaşayan Iraklı Türkmenler, Türkiye'nin güney sınırında oluşturulmaya çalışılan terör koridorunu yok etmek, bölgeye barış ve huzur getirmek amacıyla düzenlenen Barış Pınarı Harekatı'na destek verdi. Irak Türkmeneli İnsan Hakları Derneği Sakarya...

Memleket ·

Iraklı Türkmenlerden Barış Pınarı Harekatı'na destek

Memleket

Türkmenlerden Barış Pınarı Harekatı’na destek

Sakarya'da yaşayan Türkmenler, Barış Pınarı ile ilgili desteğini gösterecek bir basın toplantısı düzenledi. Türkmeneli İnsan Hakları Sakaya Şube Başkanı Dr. Eşref Kamil, "Irak Türkmenleri olarak devletimizin ve kahraman askerlerimizin yanındayız, gün sesiz kalma günü değil,...

Istanbulhaber ·

İlgili konular

×
Palo.com.tr Facebook ta takip edin