29.09.2020

HABER ÖZETI

  • BAĞDAT (AA) - Irak'ta Sadr Hareketi lideri Mukteda es-Sadr, ABD'ye karşı direnişi bir süreliğine durdurduğunu açıkladı ve yabancı güçlerin ülkeyi terk etmesini istedi.

  • Sadr'ın Askeri Danışmanı Kadım İsavi, başkent Bağdat'ta ABD'nin Irak'taki askeri varlığına karşı düzenlenen gösteride Şii liderin mesajını okudu.

  • Şii milis gücü Haşdi Şabi'nin yapısına da değinen Sadr, mesajında şunları kaydetti: Haşdi Şabi Savunma ve İçişleri Bakanlıkları ile birleştirilsin.

  • Bu yapılmazsa güvenlik mekanizmasının parçası olan Haşdi Şabi, Silahlı Kuvvetler Komutanı'nın (Başbakan) tüm kararlarına uymak zorundadır.

24/01/20 10:49

Irak'ta Şii lider Sadr'dan ABD'ye karşı gösteri sonrası mesaj:

BAĞDAT (AA) - Irak'ta Sadr Hareketi lideri Mukteda es-Sadr, ABD'ye karşı direnişi bir süreliğine durdurduğunu açıkladı ve yabancı güçlerin ülkeyi terk etmesini istedi. Sadr'ın Askeri Danışmanı Kadım İsavi, başkent Bağdat'ta ABD'nin Irak'taki askeri varlığına karşı düzenlenen...

Memleket ·

Irak'ta Şii lider Sadr'dan ABD'ye karşı gösteri sonrası mesaj:

Memleket

Bağdat'ta Sadr yanlılarından ABD'ye karşı gösteri

BAĞDAT (AA) - Irak'ın başkenti Bağdat'ta Sadr Hareketi lideri Mukteda es-Sadr'ın çağrısı üzerine ABD güçlerinin ülkeden çıkarılması için gösteri düzenlendi. Bağdat'ın merkezi Cadiriye bölgesinde düzenlenen gösteriye yüz binlerce kişi katıldı. Sadr yanlılarının temsili...

Memleket ·

Bağdat'ta Sadr yanlılarından ABD'ye karşı gösteri

Memleket

İlgili konular

×
Palo.com.tr Facebook ta takip edin