24.09.2020

HABER ÖZETI

  • BAĞDAT (AA) - Irak Başbakanı Adil Abdulmehdi, hükümet karşıtı protestolarda barışçıl gösterilerin korunmasını isterken, yasaları ihlal edenlerin ise müebbete kadar hapis cezası alabilecekleri uyarısında bulundu.

  • Abdulmehdi, Irak'ta Şiilerin en büyük dini merci Ali es-Sistani'nin dünkü gösterilericilerin taleplerine kulak verin çağrısına yazılı açıklamayla yanıt verdi.

  • Vatandaşların ve güvenlik güçlerinin öldürülmesinin herhangi bir açıklamasının olmayacağına işaret eden Abdulmehdi, bu tür eylemlerin demokrasiyle bir ilgisinin olmadığını aktardı.

  • Ülkede, 1 Ekim'de harekete geçen eylemciler, Erbain törenleri nedeniyle ara verdikleri gösterilere 25 Ekim'de yeniden başlamıştı.

09/11/19 15:09

Irak'ta kabine değişikliğine gidilecek

İSTANBUL (AA) - Irak Başbakanı Adil Abdulmehdi, ülkedeki hükümet karşıtı gösterilerin 2003'ten bu yana meydana gelen en önemli olay olduğunu belirterek, bakanlar kurulunda değişikliğe gidileceğini, hiçbir göstericinin tutuklu kalmayacağını söyledi. Abdulmehdi, Irak'ta Şiilerin...

Memleket ·

Irak'ta kabine değişikliğine gidilecek

Memleket

Irak Başbakanı Abdulmehdi'den göstericilere "müebbet hapis" uyarısı

BAĞDAT (AA) - Irak Başbakanı Adil Abdulmehdi, hükümet karşıtı protestolarda "barışçıl gösterilerin" korunmasını isterken, yasaları ihlal edenlerin ise müebbete kadar hapis cezası alabilecekleri uyarısında bulundu. Abdulmehdi, 1 Ekim'den bu yana devam edin ve yüzlerce göstericinin...

Memleket ·

Irak Başbakanı Abdulmehdi'den göstericilere "müebbet hapis" uyarısı

Memleket

İlgili konular

×
Palo.com.tr Facebook ta takip edin