05.04.2020

HABER ÖZETI

  • Koronavirüsün dünyada yayılmaya başladığı günlerde ilk 'fırsatçı' hareketi dezenfektan, kolonya, maske, eldiven, temizlik maddesi gibi ürünlerde başladı.

  • Bu ürünlerde fırsatçılık yapana Ticaret Bakanlığı ani baskınlar yaptı, cezalar verdi ama artan fiyatlar geri çekilmedi.

  • Özellikle saklama imkanı bulunan ürünlerde piyasaya mal vermeyerek fahiş zamma sebep olanlar yüzünden patates Ödemiş ve Niğde'de katlandı.

  • FIRSATÇ ekabet Kurumu Başkanı Birol Küle, salgını fırsat bilerek usulsüz iş yapan fırsatçıların gözünün yaşına bakmayacaklarını söyledi.

26/03/20 06:22

İnsafsızlar gıdayı 'oyun' aracı yaptı

Bütün Türkiye virüsün daha az kişiye bulaşması ve kayıpları en aza indirmek için büyük bir güç birliği yaparken fırsatçılara gün doğdu. Koronavirüsün dünyada yayılmaya başladığı günlerde ilk 'fırsatçı' hareketi dezenfektan, kolonya, maske, eldiven, temizlik maddesi gibi...

Memurlar ·

İnsafsızlar gıdayı 'oyun' aracı yaptı

Memurlar

İnsafsızlar gıdayı ‘oyun’ aracı yaptı

EKONOMİ SERVİSİ Bütün Türkiye virüsün daha az kişiye bulaşması ve kayıpları en aza indirmek için büyük bir güç birliği yaparken fırsatçılara gün doğdu. Koronavirüsün dünyada yayılmaya başladığı günlerde ilk ‘fırsatçı’ hareketi dezenfektan, kolonya, maske, eldiven, temizlik...

Türkiye Gazetesi ·

İlgili konular

×
Palo.com.tr Facebook ta takip edin