28.02.2020

  • LONDRA (AA) - İngiltere hükümeti, Başbakan Boris Johnson ile AB Komisyonu Başkanı Ursula von der Leyen’in bugün gerçekleştirdiği görüşmeyi “olumlu” olarak nitelendirdi.

  • İngiltere’nin geçiş dönemini 31 Aralık 2020’den öteye uzatmayacağı aktarılan açıklamada, gelecekteki herhangi bir ortaklığın AB kurallarına veya Avrupa Adalet Divanı'na uyumu içermeyeceği vurgulandı.

  • İngiliz parlamentosunun alt kanadı Avam Kamarası AB ile varılan Brexit anlaşmasını ülkenin iç hukukuna aktaracak Brexit Yasa Tasarısının nihai oylamasını yarın gerçekleştirecek.

  • Ayrıca açıklamada, Johnson'ın muhatabına İngiltere’nin 31 Ocak’ın hemen ardından AB ile Kanada arasındakine benzer bir serbest ticaret anlaşması için müzakerelere derhal başlama arzusunu da ilettiği kaydedildi.

08/01/20 21:52

İngiltere ile AB arasında "olumlu" görüşme

LONDRA (AA) - İngiltere hükümeti, Başbakan Boris Johnson ile AB Komisyonu Başkanı Ursula von der Leyen’in bugün gerçekleştirdiği görüşmeyi “olumlu” olarak nitelendirdi. Başbakanlık ofisi "10 Numara"dan yapılan yazılı açıklamada, “Başbakan, bugün Ursula von der Leyen ile...

Memleket ·

İngiltere ile AB arasında "olumlu" görüşme

Memleket

İlgili konular

×
Palo.com.tr Facebook ta takip edin