30.06.2022

HABER ÖZETI

  • Birleşik Krallık'ı oluşturan İngiltere, Galler, İskoçya ve Kuzey İrlanda'da perşembe günü yapılan yerel seçimlerin sonuçları açıklandı.

  • İngiltere Başbakanı Boris Johnson'ın liderliğindeki Muhafazakar Parti ise bir önceki seçime göre 10 belediye ve 341 meclis üyesi kaybetti.

  • Takiben 282 meclis üyesi ile İşçi Partisi, 214 ile Muhafazakar Parti, 152 ile bağımsız adaylar, 87 ile Liberal Demokrat Partisi en fazla meclis üyesi sağlayan adaylar oldu.

  • İskoçya'da yapılan oylamada ise toplamda 32 belediyede 453 üye sağlayan İskoçya Ulusal Partisi, meclis üyesi çoğunluğunu oluşturdu.

07/05/22 15:00

İngiltere'de iktidar partisi 467 sandalye kaybetti

İngiltere, Galler ve İskoçya'da yapılan yerel yönetimler seçimlerinde iktidardaki Muhafazakar Parti, 460'tan fazla belediye meclis üyeliği ve 12 belediyede kontrolü kaybederken, Kuzey İrlanda'daki parlamento seçimlerini ise İngiltere'den ayrılığı savunan Sinn Fein önde götürüyor.

Son haberler ·

İngiltere’de iktidardaki Muhafazakar Partisi 300’den fazla koltuk kaybetti

Birleşik Krallık genelinde yapılan yerel seçimler, İngiltere ve İskoçya için büyük oranda sonuçlandı. İngiltere'de belediye meclis üyeliği seçiminde iktidardaki Muhafazakar Parti, 300'den fazla koltuk kaybetti. Birleşik Krallık'ı oluşturan İngiltere, Galler, İskoçya ve...

Istanbulhaber ·

İngiltere'de iktidar partisi yerel seçimlerde 467 sandalye kaybetti

LONDRA (AA) - İngiltere, Galler ve İskoçya'da yapılan yerel yönetimler seçimlerinde iktidardaki Muhafazakar Parti, 460'tan fazla belediye meclis üyeliği ve 12 belediyede kontrolü kaybederken, Kuzey İrlanda'daki parlamento seçimlerini ise İngiltere'den ayrılığı savunan Sinn...

Haber Zamani ·

İngiltere'de iktidar partisi yerel seçimlerde 467 sandalye kaybetti

Haber Zamani

İlgili konular

×
Palo.com.tr Facebook ta takip edin