30.10.2020

HABER ÖZETI

  • Projeyle ayrıca, potansiyel alanlara ilişkin üretim ekosisteminin oluşturulmasına yönelik rehber niteliğinde bir yol haritasının geliştirilmesi ve Gaziantep Makine ve Metal Sanayine İlişkin Strateji Belgesi Hazırlanması amaçlanıyor.

  • Bu kapsamda savunma sanayi başkanlığımızın iştirakçi kuruluşlarından STM firmamız ve ajansımız işbirliğinde Gaziantep Sanayi Odasının da katılımıyla bir işbirliği protokolü imzaladık.

  • Bir anlamda Gaziantep'ten ülkemizin makina metal sanayisi tarafından özellikle savunma sanayisinde üretilebilecek ürünlerin bir envanteri çıkartılacak.

  • Bu nedenle teknoloji hamlesine katkı sağlanması amacıyla Gaziantep makine metal sanayimizdeki bütün firmalarımızın dönüşümlerinin sağlanması hedeflenmektedir dedi.

25/09/20 12:38

İKA makina metal sanayinin dönüşümünde öncülük ediyor

Gaziantep'in makina metal sanayisinin dönüşümüne öncülük edecek olan protokol Gaziantep Valiliğinde Savunma Sanayi Başkanlığı, Gaziantep Sanayi Odası (GSO) ve İpekyolu Kalkınma Ajansı tarafından imzalandı. Gaziantep Valiliğinde düzenlenen imza töreninde konuşan Gaziantep...

Istanbulhaber ·

Gaziantep sanayisinin dönüşümü için ilk imzalar atıldı

Savunma Sanayi Başkanlığı, Gaziantep Valiliği, Gaziantep Sanayi Odası (GSO) ve İpekyolu Kalkınma Ajansı işbirliğinde Gaziantep'te savunma sanayiinin geliştirilmesi için ilk imzalar atıldı. Gaziantep Valiliğinde düzenlenen imza töreninde konuşan Gaziantep Valisi Davut Gül,...

Istanbulhaber ·

İlgili konular

×
Palo.com.tr Facebook ta takip edin