22.03.2019

HABER ÖZETI

  • Bakanlar Kurulu kararıyla konutun ardından iş yeri teslimlerinde de uygulanan KDV oranı, 31 Ekim'e kadar yüzde 18'den yüzde 8'e düşürüldü.

  • Ekonomide canlanmanın sağlanması amacıyla bir dizi önlemler alınmaya devam ediliyor.

  • Bu önlemlerden en çok ses getireni ise ülkemizde öncü sektör olarak görülen inşaat sektöründeki konut satışlarında KDV oranının indirilmesiydi.

18/05/18 11:36

İş yeri teslimlerinde KDV düzenlemesi

Bakanlar Kurulu kararıyla konutun ardından iş yeri teslimlerinde de uygulanan KDV oranı, 31 Ekim'e kadar yüzde 18'den yüzde 8'e düşürüldü. Konut teslimlerinde alınan yüzde 18’lik KDV oranının yüzde 8’e düşürülmesinin ardından bir hamle de işyerleri için geldi. Buna göre...

Fortune Türkiye ·

İş yeri teslimlerinde KDV düzenlemesi

Fortune Türkiye

İş yeri teslimlerinde KDV oranı düşürüldü

Konutun ardından bir KDV indirimi de iş yeri teslimlerinde yapıldı. Bakanlar Kurulu kararına göre iş yeri teslimlerinde uygulanan KDV oranı, 31 Ekim’e kadar yüzde 18’den yüzde 8’e düşürüldü.

Net Gazete ·

İş yeri teslimlerinde KDV oranı düşürüldü

Net Gazete

Konut'tan sonra işyeri teslimlerinde de KDV oranı düştü

Bakanlar Kurulu kararıyla konutun ardından iş yeri teslimlerinde de uygulanan KDV oranı, 31 Ekim'e kadar yüzde 18'den yüzde 8'e düşürüldü.

Memurlar ·

Konut'tan sonra işyeri teslimlerinde de KDV oranı düştü

Memurlar

Uygulanan KDV Oranları düşürüldü!

Resmi Gazete’de yayımlanan Bakanlar Kurulu kararıyla konut teslimlerinde uygulanan yüzde 18’lik KDV oranı, 31 Ekim’e kadar yüzde 8’e, tapu harcı oranı da binde 20’den binde 15’e düşürülmüştü.

Sonsayfa ·

İş yeri teslimlerinde KDV indirimi

Ekonomide canlanmanın sağlanması amacıyla bir dizi önlemler alınmaya devam ediliyor. Bu önlemlerden en çok ses getireni ise ülkemizde öncü sektör olarak görülen inşaat sektöründeki konut satışlarında KDV oranının indirilmesiydi. İŞ YERİ TESLİMİNDE DE KDV ORANI DÜŞÜRÜLDÜ...

En Son Haber ·

İş yeri teslimlerinde KDV indirimi

En Son Haber

İş yeri teslimlerinde de KDV oranı düşürüldü

Bakanlar Kurulu kararıyla konutun ardından iş yeri teslimlerinde de uygulanan KDV oranı, 31 Ekim'e kadar yüzde 18'den yüzde 8'e düşürüldü. Etiketler : konut,kdv indirim,

Türkiye Gazetesi ·

İş yeri teslimlerinde de KDV oranı düşürüldü

Türkiye Gazetesi

İlgili konular

×
Palo.com.tr Facebook ta takip edin