03.03.2021

HABER ÖZETI

  • İstanbul, Trabzon, Samsun, Giresun, Bandırma Balıkesir'de denize açılan balıkçılar rotasını Karadeniz'e kıyısı olan Kırklareli Demirköy ilçesine bağlı İğneada'ya çevirdi.

  • Trabzon Balık Hali'nde daha önceki günlere göre balık çeşitlerinde belirgin bir azalma gözlenirken özellikle hamsinin olmayışı hem balıkçıyı hem de vatandaşları olumsuz etkiledi.

  • Giresun'dan rotalarını İğneada'ya çeviren Hasan Sefer hamsinin gönül rahatlığıyla yenilebildiğini belirterek, Giresun'dan İğneadaya geldik.

  • Karadeniz'de hamsi balığının izini süren balıkçı tekneleri İğneada Limanı'na kasalar dolusu hamsi ile döndü.

19/01/21 22:56

İğneada’da hamsi bereketi: Kilosu 15 liraya satıldı

Doğu Karadeniz'de başlayan yasakla birlikte tayfalar rotalarını Karadeniz'e kıyısı olan Kırklareli Demirköy ilçesine bağlı İğneada'ya çevirdi. Balıkçı tekneleri İğneada Limanı'na kasalar dolusu hamsi ile dönerken, vatandaşlar hamsinin kilosunu 15 TL'den aldı. İstanbul,...

Istanbulhaber ·

Hamsi olmayınca sezonu erken kapattılar

Hamsi avında yasağın 28 Ocak tarihine ertelenmesinin ardından Trabzon'da bugünlerde tezgâhlarda hamsinin yerini ağırlıklı olarak kültür balıkları alınca balıkçılarda bu durumdan olumsuz etkilenerek sezonu erken kapamak durumunda kaldı. Trabzon Balık Hali'nde daha önceki...

Istanbulhaber ·

İlgili konular

×
Palo.com.tr Facebook ta takip edin