19.03.2019

HABER ÖZETI

  • Murat Keskin, “Ancak günümüzde en çok kabul edilen görüş psikolojik, psikososyal, çevresel ve genetik faktörlerin birlikte rol oynadığıdır.

  • Uzmanlar, bu rahatsızlığın çok ciddi bir halk sağlığı problemi olduğunu belirterek, dünya üzerinde yaklaşık her beş kişiden birinin hastalığa yakalandığını söyledi.

  • İBS hastalığının uzun süredir bilinmesine rağmen kesin sebebinin tam olarak bilinmediğini belirten Medicana Bursa Hastanesi Gastroenteroloji Uzmanı Dr.

  • İrritabl bağırsak sendromu (İBS), altta yatan bir hastalık olmaksızın karın ağrısı veya karında rahatsızlık hissiyle ortaya çıkıyor.

14/06/18 19:03

Huzursuz bağırsak sendromu her 5 kişiden birinde

İrritabl bağırsak sendromu (İBS), altta yatan bir hastalık olmaksızın karın ağrısı veya karında rahatsızlık hissiyle ortaya çıkıyor. Bunun yanında ayrıca dışkılama alışkanlığında da değişiklikler görülüyor. Huzursuz bağırsak sendromunun nedeni hala bilinmezken, uzmanlar...

Net Gazete ·

Her beş kişiden birinde huzursuz bağırsak sendromu var

En sık rastlanan sindirim sistemi hastalıklarından "huzursuz bağırsak sendromu', sosyal ve ekonomik açıdan tehdit oluşturuyor. Uzmanlar, bu rahatsızlığın çok ciddi bir halk sağlığı problemi olduğunu belirterek, dünya üzerinde yaklaşık her beş kişiden birinin hastalığa yakalandığını...

Istanbulhaber ·

İlgili konular

×
Palo.com.tr Facebook ta takip edin