20.03.2019

HABER ÖZETI

  • Polonya güvenlik birimlerinin, Huawei'nin ve yerel iletişim sağlayıcı Orange Polska şirketinin Varşova'daki bürolarını aradığı, belgelere ve elektronik verilere el koyduğu ifade edildi.

  • ÇİN VE HUAWEİ'DEN AÇIKLAMA Huawei'nin Çin'deki merkezi ise durumun soruşturulduğu açıklamasını yaptı.

  • Açıklamada,Huawei'nin faaliyet gösterdiği ülkelerdeki düzenlemelere ve tüm yasalara uyduğu, çalışanlarından da bunu talep ettiği ifadesine yer verildi.

  • TVP, masum olduklarını savunan Çinli yönetici ve Polonya vatandaşının ifade vermeyi kabul etmediğini, suçlu bulunmaları halinde 10 yıla kadar hapse mahkum edilebileceklerini duyurdu.

11/01/19 23:00

Huawei'nin Çinli yöneticisi Polonya'da gözaltında

Polonya devlet televizyonu TVP'nin, İç Güvenlik Ajansına dayandırdığı haberine göre, Huawei'in Çinli yöneticisi ve yerel bir şirketin eski çalışanının salı günü gözaltına alındığı bildirildi. CASUSLUKLA SUÇLANIYOR Kimliği "Veicing V"olarak açıklanan Çinli yönetici ve...

En Son Haber ·

Huawei'nin Çinli yöneticisi Polonya'da gözaltında

En Son Haber

Huawei'nin Çinli yöneticisi Polonya'da gözaltına alındı

Polonya devlet televizyonu TVP'nin, İç Güvenlik Ajansına dayandırdığı haberine göre, Huawei'in Çinli yöneticisi ve yerel bir şirketin eski çalışanının salı günü gözaltına alındığı bildirildi.Kimliği "Veicing V" olarak açıklanan Çinli yönetici ve geçmişte gizli servis için...

Türkiye Gazetesi ·

Huawei'nin Çinli yöneticisi Polonya'da gözaltına alındı

Türkiye Gazetesi

İlgili konular

×
Palo.com.tr Facebook ta takip edin