04.04.2020

HABER ÖZETI

  • Hindistan, geçen yıl ağustos ayında Keşmir'in özerk yapısını iptal ederek, söz konusu bölgeyi federal idarenin bünyesine geçirmişti.

  • ÇIKLAMA YAPMIŞTI Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, geçen hafta Pakistan'a yaptığı ziyarette Keşmir konusuna değinmiş ve Keşmir'deki durumun, Hindistan'ın yakın zaman önce yaptığı değişikliklerden kaynaklandığını söylemişti.

  • Öte yandan, bu tepkilere karşılık Hindistan Başbakanı Narendra Modi, Malezya ve Türkiye'den ithal edilen mallara kısıtlama getirmişti.

  • İşte şimdi de bizim için Keşmir odur, o olacaktır.

17/02/20 16:04

Hindistan, Türkiye'ye nota verdi

Hindistan, geçen yıl ağustos ayında Keşmir'in özerk yapısını iptal ederek, söz konusu bölgeyi federal idarenin bünyesine geçirmişti. Bu duruma, başta Pakistan olmak üzere Türkiye ve Malezya tepki göstermişti. Öte yandan, bu tepkilere karşılık Hindistan Başbakanı Narendra...

En Son Haber ·

Hindistan, Türkiye'ye nota verdi

En Son Haber

Hindistan Dışişleri, Türk büyükelçiyi çağırdı

Türkiye'nin Yeni Delhi Büyükelçisi Torunlar'ın Hindistan Dışişleri'ne çağrılma nedeni olarak Erdoğan'ın Pakistan Parlamentosu'nda yaptığı Keşmir konulu açıklamalar  gösterildi. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Pakistan ziyaretinde yaptığı açıklamada "Pakistan halkının,...

Yeniçağ Gazetesi ·

İlgili konular

×
Palo.com.tr Facebook ta takip edin