21.02.2019

HABER ÖZETI

  • Hindistan basınında yer alan habere göre, Sitharaman basın mensuplarına yaptığı açıklamada, Yeni Delhi ve Moskova'nın S-400 hava savunma sisteminin alımıyla ilgili anlaşmanın son safhasına geldiğini kaydetti.

  • ABD'nin Düşmanlarına Yaptırımlarla Karşı Koyma Yasası (CAATSA) ile ilgili, Sitharaman bunun ABD kanunu olduğunu, Birleşmiş Milletler kanunu olmadığını belirtti.

  • Sitharaman, Hindistan'ı ziyaret eden ABD Kongre heyetine Rusya ile uzun yıllara dayanan ilişkilere sahip olduklarını ve bu ilişkileri geliştireceklerini söylediklerini dile getirdi.

  • Daha önce ABD'li yetkililer, Rusya'dan S-400 sistemi satın alması halinde Hindistan'a yaptırım uygulanabileceği tehdidinde bulunmuştu.

14/07/18 09:08

Hindistan S-400 alımı için Rusya ile görüşmelere devam ediyor

Hindistan Savunma Bakanı Nirmala Sitharaman, ABD'nin baskılarına karşın Hindistan'ın Rusya'dan S-400 Triumf hava savunma sistemi alımına ilişkin yürütülen görüşmelere devam edeceğini söyledi. Hindistan basınında yer alan habere göre, Sitharaman basın mensuplarına yaptığı...

Memleket ·

Hindistan S-400 alımı için Rusya ile görüşmelere devam ediyor

Memleket

Hindistan: ABD'ye rağmen S-400 alacağız

Hindistan'da yayınlanan The Tribune gazetesinin haberine göre Hint Savunma Bakanı Nirmala Sitharaman, Rusya yapımı S-400 hava savunma sistemi almayı planladıkları için ABD'den gördükleri baskıya ilişkin bir soru karşısında şunları söyledi: "ABD KANUNLARI HİNDİSTAN'I KAPSAYAMAZ"...

En Son Haber ·

Hindistan: ABD'ye rağmen S-400 alacağız

En Son Haber

İlgili konular

×
Palo.com.tr Facebook ta takip edin