28.10.2020

HABER ÖZETI

  • Bursa İl Hıfzıssıhha Kurulu'nun kararı ile kamu kurum ve kuruluşlarına girişte kullanılacak olan HES kodu uygulamasını Nilüfer Belediyesi de bütün hizmet binalarında hayata geçirdi.

  • Toplu taşımada sosyal mesafenin sağlanabilmesi için kamuda mesai saatlerinin düzenlendiği İstanbul'da devlet kurumlarında yapılacak bütün işlemler için Hayat Eve Sığar (HES) kodu istenmeye başlandı.

  • İçişleri Bakanlığı'nın genelgesine göre, Valilik, Kaymakamlıklar, İl Nüfus ve Vatandaşlık Müdürlüğü, Tapu ve Kadastro II.

  • Öte yandan daha önce getiren ihbar özelliği ile HES üzerinden işletmeler ya da toplu etkinliklerde maske, mesafe ya da hijyen kurallarına uyulmaması durumunda ihbar işlemi gerçekleştirilebiliyor.

24/09/20 13:32

HES kodu uygulaması Nilüfer’de başladı

Bursa İl Hıfzıssıhha Kurulu'nun kararı ile kamu kurum ve kuruluşlarına girişte kullanılacak olan HES kodu uygulamasını Nilüfer Belediyesi de bütün hizmet binalarında hayata geçirdi. Türkiye'de koronavirüs tedbirleri kapsamında İçişleri Bakanlığı tarafından zorunlu hale...

Istanbulhaber ·

HES'e yeni bir özellik geliyor, artık süreyi de takip edecek

Milliyet'ten Aykut Yılmaz'ın haberine göre: Twitter hesabı üzerinden paylaşımda bulunan Birinci, "Temaslı ya da pozitif iseniz, evde izolasyonda geçirdiğiniz süreyi ve kalan sürenizi Hayat Eve Sığar hesabınızdan takip edebilirsiniz" mesajıyla uygulamadaki yeniliği duyurdu....

Memurlar ·

HES'e yeni bir özellik geliyor, artık süreyi de takip edecek

Memurlar

İlgili konular

×
Palo.com.tr Facebook ta takip edin