22.04.2021

HABER ÖZETI

  • 10 yıl önce eşinden ayrılan ve komşularının desteğiyle hayata tutunmaya çalışan Ayşe Işık son olarak binanın kentsel dönüşüme girmesiyle evinden de olma korkusu yaşıyor.

  • Evin elektrik, su faturalarını bile ödeyemediğini, bulaşıkçı olarak çalıştığı işini hastalığı sebebiyle 3 yıl önce bırakmak zorunda kaldığını söyleyen Işık, kendisine uzanacak bir yardım eli bekliyor.

  • “Başımı sokacak bir yer olsun yeter” Başını sokacak bir yer isteyen Ayşe Işık, “Bu oturduğum dükkanın kirası 300 TL onu bile ödeyemiyorum.

  • Sadece Antalya Büyükşehir Belediyesi 60 ya da 80 yalan olmasın bir sosyal kart verdi.

06/03/21 22:48

Hem evinden hem ayağından olma korkusuyla yaşıyor

Muratpaşa ilçesine bağlı Gençlik Mahallesi'nde 4 katlı bir binanın giriş katında ticarethane olarak geçen bir dükkanda yaşayan 60 yaşındaki şeker hastası Ayşe Işık, ayağında çıkan yara sebebiyle çalışamıyor. 10 yıl önce eşinden ayrılan ve komşularının desteğiyle hayata tutunmaya...

Türkiye Gazetesi ·

Hem evinden hem ayağından olma korkusuyla yaşıyor

Antalya'da 4 katlı bir binanın zemin katında ticarethane olarak geçen bir dükkanda 3 yıldır tek başına yaşayan 60 yaşındaki kadın hem evinden olma hem de şeker hasatlığı sebebiyle ayağını kaybetme korkusu yaşıyor. Muratpaşa ilçesine bağlı Gençlik Mahallesi'nde 4 katlı bir...

Istanbulhaber ·

İlgili konular

×
Palo.com.tr Facebook ta takip edin