24.02.2020

HABER ÖZETI

  • Yazın köylerinin yüksek kesimlerinde biriktirdikleri meşe ağacı dallarını, kışın dik yamaçlardan ve derin vadilerden kızaklarla köylerine indiren besiciler büyük çaba harcıyor.

  • Çetin kış şartlarına rağmen hayvanları aç bırakmamak için çabaladıklarını ifade eden Kömür, ''Otları kızağa yükleyip 500 metre mesafedeki hayvanlara ulaştırıyoruz.

  • Halatlarla kızağı sürükleyen vatandaşlar, tehlikeli yolculuğun ardından köye ulaşıyor.

  • Sabahın erken saatlerinde bir araya gelen besiciler, kar kalınlığının yer yer bir metreyi bulduğu bölgede olumsuz hava koşullarına rağmen her gün yürüyerek meşe dallarının bulunduğu alana ulaşıyor.

24/01/20 11:35

Hayvanlarını beslemek için karlı tepelerden kızakla ot taşıyorlar

HAKKARİ / MUŞ (AA) - Hakkari ve Muş'ta besiciler, yazın yüksek kesimlerde biriktirdikleri ağaç dalları ve otları, kışın karlı tepelerden kızaklarla taşıyarak hayvanlarına ulaştırıyor. Hakkari'nin Yüksekova ilçesine 17 kilometre mesafedeki Kadıköy köyünde çetin kış koşullarıyla...

Memleket ·

Hayvanlarını beslemek için karlı tepelerden kızakla ot taşıyorlar

Memleket

Besicilerin zorlu kış mesaisi

Muş'ta besicilik yaparak geçimlerini sağlayan vatandaşlar, küçükbaş hayvanlarını besleyebilmek için her gün dağdan kızaklarla meşe ağacı dalı taşıyorlar. Hasköy ilçesine bağlı Azıklı köyünde hayvancılık yapan vatandaşlar, yazın dağlardan topladıkları meşe ağacı dallarını...

Istanbulhaber ·

İlgili konular

×
Palo.com.tr Facebook ta takip edin