10.08.2022

  • DİSKİ'nin İLBANK ile İçme Suyu ve Kanalizasyon Projesi (SUKAP) çerçevesinde ortaklaşa inşa ettiği Hani Atıksu Arıtma Tesisinde çalışmalar hız kazandı.

  • Bismil'de inşa ettikleri ileri biyolojik atıksu arıtma tesisinin tamamlandığını ve test aşamalarının başladığını belirten Tutşi, Hani Atıksu Arıtma Tesisini de yılsonunda tamamlayıp vatandaşların hizmetine sunmayı hedeflediklerini dile getirdi.

  • Toplam 10 bin metrekare alan üzerine kurulacak olan tesiste bypass odası, çamur susuzlaştırma, blower odası, çökertme havuzu, aerobik havuzu, jeneratör odası ve idari bina yer alacak.

  • Atıksu bertarafının önemine vurgu yapan Tutşi, ilçelerde inşa ettikleri tesislerle yer altı ve tatlı su kaynakları dışında halk sağlığını da korumuş olduklarının altını çizdi.

27/06/22 13:20

Hani ilçesinde atıksu arıtma tesisinde çalışmalar devam ediyor

Diyarbakır Su ve Kanalizasyon İdaresi (DİSKİ) Genel Müdürlüğü, tarafından yapımı devam eden Hani Atıksu Arıtma Tesisinde çalışmalar hız kazandı. DİSKİ Genel Müdürlüğü, yer altı ve tatlı su kaynaklarını korumak amacıyla ilçelerde inşa ettiği atıksu arıtma tesislerinde çalışmalarına...

Istanbulhaber ·

İlgili konular

×
Palo.com.tr Facebook ta takip edin