14.07.2020

  • - Kassam Tugaylarınca esir alındığı duyurulan İsrailliler Hamas'ın silahlı kanadı İzzeddin el-Kassam Tugayları, Nisan 2016'da elinde 4 İsrail askeri olduğunu açıklamış, askerlerin durumu hakkında ise bilgi vermemişti.

  • Batı Şeria'da yayın yapan Maan radyosu da esir takası anlaşmasının yakın zamanda uygulanabileceğini ve Hamas'ın elinde tuttuğu İsrailli askerlerin hayatta olduğuna dair yeşil ışık yaktığını aktarmıştı.

  • Filistin televizyon kanalı dün, adını açıklamadığı bir kaynağa dayandırdığı haberinde, İsrail ile Hamas arasında esir takası müzakereleri olduğunu ve bu konuda ilerleme kaydedildiğini iddia etmişti.

  • İsrail tarafı ayrıca biri Etiyopya asıllı Avera Mengistu, diğeri Arap olmak üzere 2 vatandaşının daha Gazze'de olduğunu ileri sürmüştü.

22/11/19 19:57

Hamas yöneticilerinden Hayye: "İşgalci İsrail ile esir takası konusunda ilerleme yok"

İSTANBUL (AA) - Hamas yöneticilerinden Halil el-Hayye, Filistin medyasında çıkan İsrail ile esir takası konusunda ilerleme kaydedildiği yönündeki haberleri yalanladı. Hayye, AA muhabirine yaptığı açıklamada, "İşgalci İsrail ile müzakere sürecinde bir ilerleme yok. İsrail...

Memleket ·

Hamas yöneticilerinden Hayye: "İşgalci İsrail ile esir takası konusunda ilerleme yok"

Memleket

İlgili konular

×
Palo.com.tr Facebook ta takip edin