11.04.2021

HABER ÖZETI

  • Haliliye Belediyesi, hayata geçirdiği Sıfır Atık Projesi ile ilçede belirli noktalara yerleştirilen geri dönüş kutularıyla geri dönüşüme katkı sağlıyor.

  • Proje kapsamında 565 atık kumbarası, kamu kurum ve kuruluşlar ile vatandaşların yoğun bulunduğu alanlara yerleştirilirken, alışveriş merkezi ve market önlerine de kağıt, plastik, metal çöp toplama kutuları konuldu.

  • Bunlarla beraber çocuklarımızın da bilinçlendirilerek Sıfır Atık Projesine doğrudan katılımcı olmaları sağlanacak, yarışmalar düzenlenerek bu kapsamda çocuklarımız ödüllendirilecektir.

  • Globalleşen dünyada sanayileşme ve kentleşmenin etkisiyle birlikte kaynaklar bilinçsizce kullanılmakta ve bu bilinçsiz tüketim sonucu atıklar oluşmaktadır.

05/03/21 14:40

Haliliye’de sıfır atık projesi

Haliliye Belediyesi, hayata geçirdiği Sıfır Atık Projesi ile ilçede belirli noktalara yerleştirilen geri dönüş kutularıyla geri dönüşüme katkı sağlıyor. Temizlik İşleri Müdürlüğü, "temizlik ve hijyenin kalbi Haliliye" sloganıyla yürüttüğü temizlik ve dezenfeksiyon çalışmalarının...

Istanbulhaber ·

Efeler Belediyesi’nin sıfır atık projesi ödül getirdi

Türkiye Belediyeler Birliği tarafından düzenlenen "Belediyeler İçin Sıfır Atık Fikir ve Proje Uygulama Yarışması" kapsamında Efeler Belediyesi, "Daha Temiz Bir Efeler İçin Geri Dönüşümü Seçin" Projesi ile ödül almaya hak kazandı. Efeler Belediye Başkanı Mehmet Fatih Atay'ın;...

Istanbulhaber ·

İlgili konular

×
Palo.com.tr Facebook ta takip edin