01.04.2020

HABER ÖZETI

  • Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığınca ilki düzenlenen Çalışma Hayatı Buluşmaları 1 - Hukuki Uygulamaların Analizi toplantısı, Etiler'deki bir otelde gerçekleştirildi.

  • Adalet Bakanı Gül, toplantıda yaptığı konuşmada, demokratikleşme ve geliştirilebilir bir adalet sisteminin insanlık için çok önemli olduğuna değinerek, bu durumun ekonomik kalkınmanın da olmazsa olmazı olduğunu söyledi.

  • Bakan Gül, O yüzden üreten, insanımıza iş ve istihdam oluşturan bir ekonominin vazgeçilmez temel unsuru, hukukun öngörülebilir olmasıdır.

  • Ekonomik refahın tabana yayılması, tam anlamıyla sağlanması, hukuk ve ekonomi alanında birbirini tamamlayan iki önemli çalışmalardır.

21/02/20 14:06

Hakimler mesleğe başlarken ihtisaslaşacak

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığınca ilki düzenlenen "Çalışma Hayatı Buluşmaları 1 - Hukuki Uygulamaların Analizi" toplantısı, Etiler'deki bir otelde gerçekleştirildi. Adalet Bakanı Gül, toplantıda yaptığı konuşmada, demokratikleşme ve geliştirilebilir bir adalet...

Memurlar ·

Hakimler mesleğe başlarken ihtisaslaşacak

Memurlar

Bakan Gül: "Arabulucuların önüne giden 802 bin 36 dosyadan 493 bin 798’inde anlaşma sağlandı"

Adalet Bakanı Abdulhamit Gül, "Arabuluculuk sistemi 2013 yılında hukuk sistemine girdi. 2018 yılı Ocak ayından beri zorunlu arabuluculuk olarak uygulanmaktadır. Bu kapsamda arabulucuların önüne giden 802 bin 36 dosyadan 493 bin 798'inde anlaşma sağlandı. Başarı oranı yüzde...

Istanbulhaber ·

İlgili konular

×
Palo.com.tr Facebook ta takip edin