24.10.2018

HABER ÖZETI

  • Deakin Üniversitesi’nden Nicholas Patterson, Star Online’a yaptığı değerlendirmedebilgisayarkorsanlarının bir robot ya da robotik cihazı ele geçirerek bağlantıları, kol ve bacakları, bazı durumlarda cihaza eklenmiş olan kesici aletleri kontrol edebileceklerini belirtti.

  • Sputnik'te yer alan habere göre;Yapay zeka araştırmacıları internet bağlantılı robotların yarattığı güvenlik riskleri konusunda uyarıda bulunuyor.

  • Bu tür robotların ağır ve güçlü olduklarını belirten Patterson “Korsan hacklediği robot üzerinde tam kontrole sahip olur ve istediği talimatı verebilir.

  • Araştırmacılar bilgisayar korsanları tarafından uzaktan kontrol edilebilecek Bluetooth özellikli seks oyuncaklarında güvenlik açıkları keşfetmişlerdi.

04/01/18 02:02

Hacklenen robotlar 'Terminatör'e dönüşebilir

Siber güvenlik uzmanına göre dünyada popülerleşen robotların hacklenebileceğini belirtti. Bilgisayarlardan daha kolay hacklenen robotların oyuncaklarının evdeki kesici aletleri kontrol ederek Terminatör'e dönüşebileceğini kaydetti. Sputnik'te yer alan habere göre; Yapay...

ABC Gazetesi ·

Hacklenen robotlar 'Terminatör'e dönüşebilir

ABC Gazetesi

Hacklenen seks robotları 'Terminatör'e dönüşebilir

Siber güvenlik uzmanına göre dünyada popülerleşen seks oyuncaklarının hacklenebileceğini belirtti. Bilgisayarlardan daha kolay hacklenen seks oyuncaklarının evdeki kesici aletleri kontrol ederek Terminatör'e dönüşebileceğini kaydetti. Sputnik'te yer alan habere göre; Yapay...

ABC Gazetesi ·

Hacklenen seks robotları 'Terminatör'e dönüşebilir

ABC Gazetesi

İlgili konular

×
Palo.com.tr Facebook ta takip edin