18.08.2022

HABER ÖZETI

  • Hac ibadeti için Mekke'de bulunan hacı adayları Peygamber Efendimize Oku emrinin geldiği 643 metre yüksekliğindeki Nur Dağı'na çıkmak için zorlu bir tırmanış gerçekleştiriyor.

  • Hacı adayları yaklaşık 1 saatlik dik tırmanışın ardından, önce vakit namazlarını Peygamber Efendimiz Hazreti Muhammed'in (sallahü aleyhi vesellem) ayak bastığı yerlerde eda ediyor.

  • İlerleyen yaşına rağmen dağa tırmanmaktan vazgeçmeyen hacı adayları, Peygamber Efendimizin ruhaniyetini hissettikleri kutsal dağda gözyaşlarına boğuluyor.

  • Birçok hacı adayı duygularına hakim olamazken, özellikle Türk hacıların yoğun ilgi gösterdiği Hira Mağarası'nda duygusal anlar yaşanıyor.

30/06/22 16:24

Hacı adayları Hira Mağarası'nı ziyaret ediyor

Hac ibadeti için kutsal topraklara gelen hacı adayları Kabe ziyareti ve ibadetlerine devam ederken bir yandan da Mekke'de bulunan kutsal mekanları ziyaret ediyor. Hacı adaylarının en fazla ziyaret ettiği mekanların başında ise Hazreti Muhammed'e ilk vahyin ulaştırıldığı...

Son haberler ·

Hacı adaylarının Hira Dağı’na heyecanlı tırmanışı

Peygamber Efendimize "Oku" emrinin geldiği, peygamberlik (nübüvvet) nurunun indiği Nur Dağı'na çıkmak için yaşlısı, genci 1 saatlik zorlu tırmanış gerçekleştiriyor. Hac ibadeti için Mekke'de bulunan hacı adayları Peygamber Efendimize "Oku" emrinin geldiği 643 metre yüksekliğindeki...

Istanbulhaber ·

İlgili konular

×
Palo.com.tr Facebook ta takip edin