07.06.2020

HABER ÖZETI

  • Şu an buradasınız: Hızır Afet Droneu ile kazazedelere ilk yardım - Haber Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

  • Aydın Üniversitesi bünyesindeki Çocuk Üniversitesinde eğitim gören Vecihiler grubuna, Çocuk Üniversitesi Havacılık Eğitim Uzmanı Aydın Özmen rehberlik yapıyor.

  • Proje hakkında bilgi veren ortaokul öğrencisi Dilara Gündoğdu ve Mustafa Berker Keskin, yaptıkları Hızır Afet Droneu ile doğal afet olduğu zaman yardıma koşabileceklerini söyledi.

  • Projelerini TEKNOFEST'te sergileyen ve yarışmaya katılan Vecihiler isimli grup, 5 öğrenci ve bir danışman hocadan oluşuyor.

19/09/19 11:03

"Hızır Afet Drone"u ile kazazedelere ilk yardım

Şu an buradasınız: "Hızır Afet Drone"u ile kazazedelere ilk yardım - Haber Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

Haberler.com ·

Hızır Afet Drone: Ortaokul öğrencileri geliştirdi

Ortaokul öğrencilerinin geliştirdiği "Hızır Afet Drone"u ile enkaz altında kalan kişilere yiyecek ve su verilebileceği gibi, ufak çaplı yangınların söndürülmesi için de karbondioksitli top atışı yapılabilecek. Projelerini TEKNOFEST'te sergileyen ve yarışmaya katılan Vecihiler...

Memurlar ·

Hızır Afet Drone: Ortaokul öğrencileri geliştirdi

Memurlar

İlgili konular

×
Palo.com.tr Facebook ta takip edin