25.09.2020

HABER ÖZETI

  • Graham, hafta sonunda Başkan Trump'la yaptığı görüşmenin iyimserliğini artırdığını söyledi.

  • Suriye'de tarihi çözümlerin olacağına dair oldukça iyimser olduğunu dile getiren Graham, Türkiye ve Kürtler arasında askerden arındırılmış bir bölgemiz olduğundan emin olmalıyız.

  • Başkan Trump bölgeye geniş bir perspektiften bakıyor diyen Graham, ABD ve Kürtlerin, Suriye'deki petrol sahalarının modernizasyonu için birlikte girişimde bulunabileceklerini belirtti.

  • Graham ve Demokrat Senatör Chris Van Hollen tarafından iki hafta önce Barış Pınarı Harekatı dolayısıyla yaptırım paketi hazırlanmıştı ve bu pakette Türkiye'yi hedef alan ağır maddelere yer verilmişti.

21/10/19 13:40

"Suriye'de tarihi çözümler olacağına dair oldukça iyimserim"

ANKARA (AA) - ABD'de Başkan Donald Trump'ın Suriye'den çekilme kararını eleştirenlerden Cumhuriyetçi senatör Lindsey Graham, Suriye'de tarihi çözümlerin olacağına dair oldukça iyimser olduğunu belirtti. Aynı zamanda Senato Yargı Komitesi Başkanı olan Graham, Fox News televizyonuna...

Memleket ·

"Suriye'de tarihi çözümler olacağına dair oldukça iyimserim"

Memleket

Graham'dan Trump'a destek

ABD'de Başkan Donald Trump'ın Suriye'nin kuzeydoğusundaki Amerikan askerlerini çekme kararını en sert eleştiren senatörlerden Lindsey Graham, bu ülkede "tarihi çözümlerin" mümkün olduğunu söyledi. Fox News'a konuşan Graham, "Eğer kartlarımızı iyi oynarsak, Suriye'de tarihi...

soL Haber ·

Graham'dan Trump'a destek

soL Haber

İlgili konular

×
Palo.com.tr Facebook ta takip edin