14.11.2018

HABER ÖZETI

  • Buğday, arpa, yulaf ve çavdar gibi tahıllarda bulunan glütene hassasiyetleri nedeniyle her lezzeti tadamayan çölyak hastalar için bayram dolayısıyla kurabiyeden poğaçaya kadar onlarca çeşit hazırlanıyor.

  • Kafenin yaklaşık 3 ay önce hizmete girdiğini anımsatan Özkan, Çölyak hastalarının genellikle ekmek ihtiyacına yönelik üretim yapıyorduk.

  • Hastalarımız daha fazla ilgi istiyor, farklı ürünler tatmak istiyor.

  • Kızı çölyak hastası olan Münir Seyranoğlu ise Eskişehir'den geldiğini belirterek, ürünleri lezzetli olmasından dolayı tercih ettiklerini anlattı.

14/06/18 16:58

“Glütensiz Kafe”de bayram telaşı

GAZİANTEP (AA) – FERİDE PELİN İNAL – Gaziantep Büyükşehir Belediyesi tarafından çölyak hastaları için kurulan "Glütensiz Bir Başka Kafe"de bayram telaşı yaşanıyor. Buğday, arpa, yulaf ve çavdar gibi tahıllarda bulunan glütene hassasiyetleri nedeniyle her lezzeti tadamayan...

Antalyajans ·

"Glütensiz Kafe"de bayram telaşı

GAZİANTEP (AA) - FERİDE PELİN İNAL - Gaziantep Büyükşehir Belediyesi tarafından çölyak hastaları için kurulan "Glütensiz Bir Başka Kafe"de bayram telaşı yaşanıyor. Buğday, arpa, yulaf ve çavdar gibi tahıllarda bulunan glütene hassasiyetleri nedeniyle her lezzeti tadamayan...

Memleket ·

İlgili konular

×
Palo.com.tr Facebook ta takip edin