25.06.2022

HABER ÖZETI

  • Aydın Büyükşehir Belediyesi tarafından dağıtımı yapılan ata tohumu fidelere vatandaşlar yoğun ilgi gösterince, 130 bin fide yarım saatte bitti.

  • Gemlik Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü ekipleri bünyesinde devam eden organik tarım faaliyetlerinde domatesin yanı sıra patlıcan, fasulye, biber ve karpuz fidesi yetiştirilmeye başlandı.

  • Onlarca farklı sebze ve meyvenin farklı varyantından elde edilen fideler, her yıl olduğu gibi bu yıl da vatandaşlara ücretsiz olarak dağıtıldı.

  • Üretimde hiçbir kimyasal ilaç kullanmayan, tamamen doğal yollarla gerçekleştirilen çalışmalar sonucu hasadı yapılan tarım ürünlerinde çeşitlilik bu yıl arttı.

17/05/22 16:11

Gemlik’te ücretsiz fide dağıtımı başladı

Gemlik Belediyesi, bu yıl da binlerce fideyi Gemliklilere hediye ediyor. Ata tohumlarından üretilen fideler, çeşitli mahallelerde ücretsiz olarak dağıtılacak. Gemlik Belediyesi, ata tohumlarını hayata döndürme hedefinde önemli bir çalışmayı da hayata geçiriyor. Daha önce,...

Istanbulhaber ·

130 bin fideyi yarım saatte bitirdiler

Aydın Büyükşehir Belediyesi tarafından dağıtımı yapılan ata tohumu fidelere vatandaşlar yoğun ilgi gösterince, 130 bin fide yarım saatte bitti. Aydın Büyükşehir Belediyesi'nin Aydın'ın yerel tohumlarının kaybolmasının önüne geçip gelecek nesillere aktarabilmek için başlattığı...

Istanbulhaber ·

İlgili konular

×
Palo.com.tr Facebook ta takip edin