10.08.2022

  • Çanakkale Tarihi Gelibolu Yarımadası'nda 107 yıl önce batırılan 14 batık, Gelibolu Tarihi Su Altı Parkı ile birlikte yerli ve yabancı turistlerin yeni gözdesi oldu.

  • Derinliklerinde pek çok hikaye saklayan Çanakkale'nin destansı batıkları, 1. Dünya Savaşı temalı ilk su altı parkı özelliğini taşıyor.

  • İtalya'dan ve Eskişehir'den gelen turistler Çanakkale Savaşı öncesinde sivil amaçlı olarak kullanılan ve savaşın başlamasının ardından Çanakkale'de mayın tarama gemisi olarak kullanılan Lundy gemisine daldılar.

  • Tarihi Alan Başkanı Kaşdemir, Gelen ziyaretçilerimiz tarihte bir su altına yolculuk yapmış oluyorlar Çanakkale Savaşları Gelibolu Tarihi Alan Başkanı İsmail Kaşdemir, Gelibolu Sualtı parkı misafirlerini ağırlamaya devam ediyor.

26/06/22 10:52

Gelibolu Tarihi Sualtı Parkı yerli ve yabancı turistleri ağırlıyor

Çanakkale Tarihi Gelibolu Yarımadası'nda 107 yıl önce batırılan 14 batık, "Gelibolu Tarihi Su Altı Parkı" ile birlikte yerli ve yabancı turistlerin yeni gözdesi oldu. Tarihi batıklara dalmak için gelen yerli ve yabancı turistler bu parkın heyecan verici olduğunu açıkladılar....

Istanbulhaber ·

İlgili konular

×
Palo.com.tr Facebook ta takip edin