20.05.2022

HABER ÖZETI

  • Yaşanılan olaylarla ilgili açıklamalarda bulunan Adıyaman Damızlık Sığır Yetiştiriciler Birliği Başkanı Zeki Selçuk, Yoğun kar yağışından dolayı oluşan durumu ilgili birimlere ilettik.

  • Adıyaman merkez ve Kahta, Gerger ile Tut ilçelerinde gün boyunca aralıksız devam eden kar yağışından dolayı karın ağırlığına dayanamayan yaklaşık ahırda çökme meydana geldi.

  • Adıyaman merkezde 3 büyükbaş hayvan, Kahta ilçesinde ise 10 küçükbaş hayvan olmak üzere 13 hayvan çöken ahırların enkazı altında kalarak telef oldu.

  • Olayın ardından bölgeye gelen AFAD ve itfaiye ekipleri tarafından yürütülen çalışma kar ve çatı altında kalan telef olmuş ve yaralanmış hayvanları çıkardı.

20/01/22 11:44

Gaziantep’te ahır çöktü, 10 hayvan telef oldu

Gaziantep'te bir ahırın kar kütlesine dayanamayan çatısı çöktü. Yaşanan olayda 10 küçükbaş hayvan telef oldu. Edinilen bilgiye göre Gaziantep'in Kayakent Mahallesinde bulunan bir ahırın çatısı üzerindeki karın ağırlığına dayamayarak çöktü. Yaşanan olayda 10 küçükbaş hayvan...

Istanbulhaber ·

Kar yağışına dayanamayan ahırlar çöktü

Adıyaman'da 2 gün boyunca etkisini sürdüren kar yağışında karın ağırlığına dayanamayan ahırlar çöktü. Çöken ahırlarda 13 hayvan telef oldu. Adıyaman merkez ve Kahta, Gerger ile Tut ilçelerinde gün boyunca aralıksız devam eden kar yağışından dolayı karın ağırlığına dayanamayan...

Istanbulhaber ·

İlgili konular

×
Palo.com.tr Facebook ta takip edin