30.03.2020

HABER ÖZETI

  • Savcılıkça yürütülen soruşturma sonucunda hazırlanan iddianamede, 19 kadın ''mağdur'', Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı da ''katılan'' sıfatıyla yer almıştı.

  • - Olayın geçmişi ve iddianame Şişli'nin, bir toplantıda İSMEK bölge sorumlusu kadınlara hakaret ederek, aşağılayıcı sözler sarf ettiği ve sonrasında çalışanların işlerine son verdiği iddia edilmişti.

  • Suç duyurusunu işleme koyan Başsavcılık, Şişli ve Duyar hakkında soruşturma başlatmış, ifadeleri alınan 19 kişi, sorumlu yöneticilerden şikayetçi olduklarını bildirmişti.

  • İddianamede, sanık Şişli'nin eylemine uyan inanç, düşünce ve kanaat hürriyetinin kullanılmasını engelleme suçundan 3 yıldan 9 yıla kadar hapisle cezalandırılması talep edilmişti.

27/02/20 14:58

Görevden uzaklaştırılan İBB Genel Sekreter Yardımcısı Şişli 17 Haziran'da hakim karşısına çıkacak

İstanbul Büyükşehir Belediyesine (İBB) bağlı İSMEK'in kadın çalışanlarına aşağılayıcı ve ayrımcı ifadeler kullandığı iddiasıyla hakkında "inanç, düşünce ve kanaat hürriyetinin kullanılmasını engelleme" suçundan 9 yıla kadar hapis cezası istemiyle dava açılan İBB Genel Sekreter...

Istanbulhaber ·

Görevden uzaklaştırılan İBB Genel Sekreter Yrd. hakim karşısına çıkacak

İstanbul Büyükşehir Belediyesine (İBB) bağlı İSMEK'in kadın çalışanlarına aşağılayıcı ve ayrımcı ifadeler kullandığı iddiasıyla hakkında "inanç, düşünce ve kanaat hürriyetinin kullanılmasını engelleme" suçundan 9 yıla kadar hapis cezası istemiyle dava açılan İBB Genel Sekreter...

Memurlar ·

Görevden uzaklaştırılan İBB Genel Sekreter Yrd. hakim karşısına çıkacak

Memurlar

İlgili konular

×
Palo.com.tr Facebook ta takip edin