11.07.2020

HABER ÖZETI

  • İnşa edilen yapılardan birinin arkeolojik sit alanı içinde Kültür Varlıkları Koruma Kanunu'na muhalefet edilerek yapıldığı, diğerinde de kıyı kenar çizgisine ve dolgu planına aykırılık olduğu belirlendi.

  • Gökçeada Belediye Başkanı Ünal Çetin gazetecilere yaptığı açıklamada, söz konusu iddiaların asılsız olduğunu söyledi.

  • Çalışmaların tamamen yasalara uygun yapıldığına işaret eden Çetin, şöyle konuştu: Kaleköy mevkisi, Gökçeada'nın turizm noktasında en önemli lokasyonlarından bir tanesidir.

  • Gökçeada Belediyesine gönderilen raporda inşaatın durdurulması istenirken belediyeye, izinsiz ve yasaya aykırı inşaat yaptığı gerekçesiyle idari yaptırım cezası uygulanacağı öğrenildi.

06/06/20 18:03

Gökçeada Belediyesinin kaçak yapı inşa ettiği iddiası

Çanakkale'nin Gökçeada ilçesindeki Kaleköy Balıkçı Barınağı'nda bulunan yapıların, Gökçeada Belediyesi tarafından kaçak olarak yapıldığı iddia edildi. Alınan bilgiye göre, Çanakkale Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü ile Çanakkale Kültür Varlıklarını Koruma Bölge Kurulu...

Memurlar ·

Gökçeada Belediyesinin kaçak yapı inşa ettiği iddiası

Memurlar

Gökçeada’da arkeolojik sit alanına kaçak inşaat yapıldı iddiası

Çanakkale'nin Gökçeada ilçesindeki Kaleköy Balıkçı Barınağı'nda yapılan inşaatın belediye tarafından kaçak olarak yapıldığı iddia edildi. Arkeolojik sit alanı olan bölgeye yapılan inşaata vatandaşlar tepki gösterdi. Gökçeada Belediyesi, Kaleköy Balıkçı Barınağı içinde çay...

Istanbulhaber ·

İlgili konular

×
Palo.com.tr Facebook ta takip edin