09.07.2020

HABER ÖZETI

  • Kudüs İşleri Bakanı Fadi el-Hedmi, işgal altındaki Doğu Kudüs’te zihinsel engelli Filistinlinin İsrail polisi tarafından şehit edilmesinin ardından yazılı açıklama yaptı.

  • Uluslararası toplumdan Filistinlileri korumak için hukuki ve ahlaki sorumluluklarını yerine getirmesi istenen açıklamada, Uluslararası Ceza Mahkemesine söz konusu suçları kınama çağrısı yapıldı.

  • Tabanca taşıdığı şüphesiyle dur ihtarı yapılan ancak bu uyarıya uymayarak kaçtığı iddiasıyla şehit edilen Hallak'ın üzerinde silah bulunmadığı ve Eski Şehir'deki okuluna gittiği ortaya çıkmıştı.

  • Hedmi, uluslarası camiadan ihlallerin durdurulması için acilen müdahalede bulunmasını ve Filistinlilere uluslararası koruma sağlanmasını istedi.

30/05/20 23:14

Filistin Dışişleri Bakanlığı: İsrail askerleri Filistinlileri öldürme talimatı alıyor

Filistin Dışişleri Bakanlığı, İsrail güçlerinin dün işgal altındaki Batı Şeria'da bir Filistinliyi, bugün de işgal altındaki Doğu Kudüs'te zihinsel engelli Filistinliyi öldürmesinin ardından açıklama yaptı. Bakanlıktan yapılan yazılı açıklamada, "Bu suçlar, işgalci askerlerin,...

Türkiye Gazetesi ·

Filistinli bakandan Filistin halkına uluslararası koruma çağrısı

Kudüs İşleri Bakanı Fadi el-Hedmi, işgal altındaki Doğu Kudüs’te zihinsel engelli Filistinlinin İsrail polisi tarafından şehit edilmesinin ardından yazılı açıklama yaptı. Filistinlinin şehit edilmesinden önce de Mescid-i Aksa İmam Hatibi Şeyh İkrime Sabri'ye Mescid-i Aksa'dan...

Türkiye Gazetesi ·

İlgili konular

×
Palo.com.tr Facebook ta takip edin