01.03.2021

HABER ÖZETI

  • Çarşamba gecesi ve Perşembe günü erken saatlerde Manila'nın kuzeyinden Bulacan ve Pampanga'dan geçen Vamco Tayfununun şiddetiyle elektrik direkleri ve ağaçlar devirdi.

  • Geçtiğimiz Çarşamba günü saatte 160 kilometreye varan rüzgar hızı ile kategori 2 seviyesinde Luzon'da karaya çıkan tayfun nedeni ile ülkede hayat durma noktasına geldi.

  • Genellikle isyanla mücadele operasyonlarında kullanılan amfibi saldırı araçlarının şu anda kurtarma çalışmaları için kullanıldığını söyleyen Gapay, Kayıpları aramaya ve hasar tespitinde yardım sağlamaya devam edeceğiz dedi.

  • Vamco Tayfunu, bu yıl dünyanın en güçlü tayfunlarından biri olan ve 270 binden fazla evde hasar bırakan Goni Tayfunundan kısa bir süre sonra Filipinler'i vurDU.

13/11/20 17:42

Filipinler’i vuran Vamco Tayfunu’nda ölü sayısı 42’ye yükseldi

Filipinler'i vuran Vamco Tayfunu'nda hayatını kaybedenlerin sayısı 42'ye yükseldi. Filipinler'i vuran Vamco Tayfunu'nda can kaybı artıyor. Geçtiğimiz Çarşamba günü saatte 160 kilometreye varan rüzgar hızı ile kategori 2 seviyesinde Luzon'da karaya çıkan tayfun nedeni ile...

Istanbulhaber ·

Filipinler’de Vamco Tayfunu bilançosu: 39 ölü

Filipinler'i vuran Vamco Tayfunu nedeniyle en az 39 kişi hayatını kaybetti, 32 kişi de kayboldu. En az 3.8 milyon hanede elektrik kesintisi yaşanırken, 350 binden fazla kişi güvenli bölgelere tahliye edildi. Filipinler, yıkıcı Vamco Tayfunu ile mücadelesini sürdürüyor....

Istanbulhaber ·

İlgili konular

×
Palo.com.tr Facebook ta takip edin