07.04.2020

HABER ÖZETI

  • İsviçre'nin Zürih kentinde FIFA'nın yaptığı toplantı sonrası kiralık transferiyle ilgili bazı sınırlamalar getirdiğini açıkladı.

  • Buna göre 2020'nin Haziran ayıyla birlikte geçilecek yeni sistemde, 22 yaş ve üstü kiralamada gelen ve giden oyuncu dahil en fazla 8 oyuncuya izni verilecek.

  • FIFA, transfer dünyasında büyük bir değişime yol açabilecek kararını resmen duyurdu.

  • Komite bu kararın, oyuncu kiralamanın sadece gelişim amaçlı yapılmasını sağlamak için verildiğini belirtirken, yerel seviyede federasyonların 3 yıl içinde bu sisteme adapte olmalarının beklendiği vurgulandı.

27/02/20 20:17

FIFA'dan kiralık oyuncu transferine kısıtlama

İsviçre'nin Zürih kentinde FIFA'nın yaptığı toplantı sonrası kiralık transferiyle ilgili bazı sınırlamalar getirdiğini açıkladı. Buna göre 2020'nin Haziran ayıyla birlikte geçilecek yeni sistemde, 22 yaş ve üstü kiralamada gelen ve giden oyuncu dahil en fazla 8 oyuncuya...

Türkiye Gazetesi ·

FIFA'dan kiralık oyuncu transferi için FLAŞ karar

FIFA, transfer dünyasında büyük bir değişime yol açabilecek kararını resmen duyurdu. Zürih'te yapılan toplantının ardından FIFA, 22 yaş ve üstü oyuncuların kiralık transferine sınır getirildiğini açıkladı. 2020'nin Haziran ayıyla birlikte geçilecek yeni sistemde, iki kulüp...

Sporx ·

İlgili konular

×
Palo.com.tr Facebook ta takip edin