08.08.2022

  • İspanya'nın Barselona kentinde kurulan grup, Doğu Avrupa, Güney Amerika, İspanya ve Orta Doğu bölgelerindeki müzikten ilham alarak kendi müzik tarzlarıyla Bursalı sevenlerinin karşısına çıktı.

  • New Sağlık Grubu sponsorluğundaki konserde, sürpriz yaparak gruba katılan Balkan müziğinin ünlü ismi Suzan Kardeş de dinleyicilerle birlikte söylediği Ramo ve Vardar Ovası şarkılarıyla hayranlarını coşturdu.

  • 60 yıllık bu öyküyü başaranları kutluyorum Bursa festivaline uzun yıllardır katıldığının ancak genelde sahne arkasında olduğunu hatırlatan Kardeş, Bursa festivalinin nasıl bir öykü olduğunu biliyorum.

  • 7 farklı ülkeden müzisyenin oluşturduğu Barcelona Gipsy Balkan Orchestra, renkli sahneleri ve hareketli şovlarıyla Açıkhava Tiyatrosu'nu coşturdu.

16/06/22 03:07

Festivalde Balkan ezgileri mest etti

Bu yıl 60.sı gerçekleştirilen Uluslararası Bursa Festivali'nin bu akşamki konuğu Barcelona Gipsy Balkan Orchestra oldu. Bursa Büyükşehir Belediyesi adına Bursa Kültür Sanat ve Turizm Vakfı (BKSTV) tarafından, Kültür ve Turizm Bakanlığı'nın destekleriyle, Atış Şirketler...

Istanbulhaber ·

İlgili konular

×
Palo.com.tr Facebook ta takip edin