28.05.2020

  • Son olarak yabancı merkez bankaları için yeni bir kredi kolaylığı başlattığını duyuran Fed, bu kapsamda yabancı merkez bankalarının ABD Hazine tahvillerini ABD dolarıyla geçici olarak takas edeceğini açıkladı.

  • Dünya çapında merkez bankalarına, devreye aldığı politikalarla öncülük eden Fed, salgının ekonomik etkileriyle mücadele kapsamında attığı olağanüstü adımlarla öne çıkıyor.

  • Çin ikinci sırada AA muhabirinin ABD Hazine Bakanlığı verilerinden derlediği bilgilere göre, Ocak 2020 itibarıyla 1 trilyon 211 milyar dolarla en fazla ABD hazine tahvilini elinde tutan ülke Japonya oldu.

  • Analistler, Fed'in yeni adımının yabancı ülke merkez bankalarına yeni bir repo penceresi açtığını, likidite sıkıntısının yaşandığı mevcut konjonktürde dolar temininin piyasalara rahatlama sağladığını söyledi.

02/04/20 11:25

Fed'in tahvil teminatlı dolar hamlesi en çok Japonya'ya yarayacak

Kovid-19 salgınının ekonomik etkilerine ilişkin endişeler devam ederken, hükümetler ve merkez bankalarının salgının ekonomik etkilerine karşı aldığı önlemlere her geçen gün yenileri ekleniyor. Dünya çapında merkez bankalarına, devreye aldığı politikalarla öncülük eden...

Türkiye Gazetesi ·

İlgili konular

×
Palo.com.tr Facebook ta takip edin