07.03.2021

HABER ÖZETI

  • Powell, Princeton Üniversitesi Bendheim Finans Merkezi tarafından düzenlenen video konferans etkinliğinde konuştu.

  • Ekonominin bankanın hedeflerinden uzakta olduğuna işaret eden Powell, hedeflere güçlü bir şekilde bağlı olduklarını ve para politikası araçlarını bunu gerçekleştirene kadar kullanacaklarını ifade etti.

  • Enflasyonun hedefe ulaşması konusunda belirli bir formüle bağlı olmadıklarını vurgulayan Powell, enflasyonda dinamiklerin çok hızlı değişmediğini belirtti.

  • Powell, enflasyonda sorun ya da dengesizlikler görmedikleri sürece faizi artırmayacaklarını vurgulayarak, Faiz oranlarını artırma zamanı geldiğinde bunu kesinlikle yapacağız ama bu zaman yakın değil.değerlendirmesinde bulundu.

15/01/21 04:17

FED faizleri yükseltecek mi. ABD Merkez Bankası Başkanından flaş açıklama

Princeton Üniversitesi Bendheim Finans Merkezi tarafından düzenlenen bir etkinlikte açıklamalarda bulunan ABD Merkez Bankası (Fed) Başkanı Jerome Powell, "Yeni enflasyon hedeflemesinin inanılır olması için enflasyonun bir süre yüzde 2'nin üzerine çıkmasına izin vermemiz...

Yeniçağ Gazetesi ·

Fed, faizi artırmayacak

Powell, Princeton Üniversitesi Bendheim Finans Merkezi tarafından düzenlenen video konferans etkinliğinde konuştu. Esnek ortalama enflasyon hedefinin bankanın belirli bir matematik formülüne bağlı olmayacağı anlamına geldiğini açıklayan Powell, yeni enflasyon hedefinin inandırıcı...

Türkiye Gazetesi ·

İlgili konular

×
Palo.com.tr Facebook ta takip edin