07.04.2020

  • Powell, katıldığı bir televizyon programında, Fed'in acil kredi sağlama yetkisi bulunduğunu ve buradaki tek sınırın Hazine Bakanlığı'ndan alınan desteğin miktarı olduğunu söyledi.

  • Cephanesiz kalmayacağız Fed Başkanı Powell, kredi sağlamada da Fed'in cephanesiz kalmayacağını dile getirerek, faiz oranlarını da her zaman uygun olduğunu düşündükleri orana getirdiklerini kaydetti.

  • Powell, Ekonomiye kredi akışı sağlayarak ve faiz oranlarını düşük tutarak yapmaya çalıştığımız temel şey, toparlanmanın güçlü olmasını sağlamak.dedi.

  • Ekonomik faaliyet bu yılın ikinci çeyreğinde azalabilir Jerome Powell, ekonomik faaliyetin bu yılın ikinci çeyreğinde azalabileceğini ancak yılın ikinci yarısında canlanmasını beklediklerini dile getirdi.

26/03/20 19:33

Fed Başkanı Powell: Ekonomimizle ilgili temelde bir yanlış yok

ABD Merkez Bankası (Fed) Başkanı Jerome Powell, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgını nedeniyle ABD ekonomisinin bir resesyon içinde olabileceğini ancak bunun normal bir resesyon olmadığını belirterek, "Ekonomimizle ilgili temelde bir yanlış yok. Aksine ekonomi çok iyi...

Türkiye Gazetesi ·

İlgili konular

×
Palo.com.tr Facebook ta takip edin