26.08.2019

  • AA muhabirinin yerel kaynaklardan derlediği bilgilere göre, Esed rejimi kontrolündeki alanlarda yaşayan çocuklar arasında çeşitli uyuşturucular ile bu etkiye sahip yapıştırıcı maddelerin kullanımı arttı.

  • Kaynaklar, bu duruma 8 yıldır süren iç savaşın sebep olduğu sosyolojik faktörlerin yanı sıra çocukların bağımlı hale getirilerek dilendirilmesinin büyük rolü olduğunu belirtti.

  • Rejim güçleri, Rusya ve İran'ın desteğiyle yoğun saldırılar, ablukalar ve tehcirler vasıtasıyla ülkenin yaklaşık yüzde 60'ında hakimiyetini tekrar sağlamıştı.

  • Rejim bölgesinde cinayet davalarına bakan bir mahkemenin hakimi de aynı gazeteye yaptığı açıklamada, davaların yüzde 60’ında uyuşturucu bağımlısı gençlerin suça karıştığını belirtmişti.

18/04/19 12:43

Esed rejimi bölgesindeki çocuklar uyuşturucu batağında

İDLİB (AA) - Suriye'deki Beşşar Esed rejiminin kontrolü altında tuttuğu bölgelerde yaşayan çocuklar arasında uyuşturucu madde kullanımı arttı. AA muhabirinin yerel kaynaklardan derlediği bilgilere göre, Esed rejimi kontrolündeki alanlarda yaşayan çocuklar arasında çeşitli...

Memleket ·

Esed rejimi bölgesindeki çocuklar uyuşturucu batağında

Memleket

İlgili konular

×
Palo.com.tr Facebook ta takip edin