14.11.2018

HABER ÖZETI

  • Raporda, rejim ve İran güçlerinin Rusya'nın hava desteğiyle gerginliği azaltma bölgesinin içerisindeki sivil yerleşimlere saldırılarını Eylül 2017'den bu yana yoğunlaştırdığı ifade edildi.

  • Suriye'nin kuzeybatısında, askeri muhalifler ve rejim karşıtı silahlı grupların kontrolündeki İdlib ili ve batı Halep kırsalı, 4-5 Mayıs 2017'deki Astana toplantısında gerginliği azaltma bölgesi ilan edilmişti.

  • Rusya ve Esad ittifakının, saldırılarının bir kısmında kullanımı yasak silahlara başvurduğunun vurgulandığı raporda, 752 kez varil bombası, bir kez kimyasal silah, 19 kez misket bombası ve 16 kez de yakıcı silahlılarla saldırılar yapıldığı belirtildi.

  • 233 yaşam merkezi bombalandı SNHR raporunda, rejim ve Rus güçlerinin söz konusu dönemde aralarında okul, çarşı, sağlık merkezlerinin bulunduğu 233 merkeze saldırı düzenlediği bildirildi.

13/06/18 21:45

Esed ve Rusya İdlib’de bir yılda bin 109 sivili öldürdü

Suriye İnsan Hakları Ağı  Beşşar Esed ve Rusya’nın İdlib gerginliği azaltma bölgesine bir yılda düzenlediği saldırılarda bin 109 sivilin hayatını kaybettiğini açıkladı. Suriye İnsan Hakları Ağı , Mayıs 2017’de ilan edilen İdlib gerginliği azaltma bölgesindeki sivil yerleşimlere...

BRTK ·

Esad ve Rusya, İdlib'de bir yılda bin 109 sivili öldürdü

Suriye İnsan Hakları Ağı (SNHR), Beşşar Esad ve Rusya'nın İdlib gerginliği azaltma bölgesine bir yılda düzenlediği saldırılarda bin 109 sivilin hayatını kaybettiğini açıkladı. SNHR, Mayıs 2017'de ilan edilen İdlib gerginliği azaltma bölgesindeki sivil yerleşimlere Esad...

Türkiye Gazetesi ·

İlgili konular

×
Palo.com.tr Facebook ta takip edin