06.08.2021

HABER ÖZETI

  • Son çare olarak düşünülen kar makineleri için gereken yeterli suyun da olmaması otelcilerin ve Uludağ esnafının elini kolunu bağlamış durumda.

  • Kayseri Büyükşehir Belediyesinin yatırımlarıyla dünyanın sayılı kayak merkezleri arasına giren Erciyes'te yeni sezon için çalışmalar gece gündüz devam ediyor.

  • Bof Otel Turizm Koordinatörü Murat Altuğ Kargı, Şu anda Uludağ'da sezon için hazırlıklara başladık 6 Aralık 2019'da Uludağ'ı misafirlerle buluşturmayı planlıyoruz.

  • Uludağ'da bir süredir yurt genelinde olduğu gibi mevsim normallerinin üzerinde seyreden sıcaklıklar nedeniyle beklenen kar yağışı halen düşmedi.

22/11/19 11:54

Erciyes’te yeni sezon için suni kar üretimi başladı

Erciyes'te geceleri hava şartlarının müsait olmasıyla birlikte karlama çalışmalarına başlandı. Erciyes A.Ş. bünyesindeki 154 suni karlama makinesi saatte 65 metreküp kar üretiyor. Kayseri Büyükşehir Belediyesinin yatırımlarıyla dünyanın sayılı kayak merkezleri arasına giren...

Istanbulhaber ·

Uludağ’da ne kar var ne de su

Uludağ'da kar sezonunun başlamasına sayılı günler kala halen kar yağmaması turizmcileri kara kara düşündürüyor. Son çare olarak düşünülen kar makineleri için gereken yeterli suyun da olmaması otelcilerin ve Uludağ esnafının elini kolunu bağlamış durumda. Uludağ'da bir süredir...

Istanbulhaber ·

İlgili konular

×
Palo.com.tr Facebook ta takip edin