08.04.2020

  • Niğde'de 16 yaşındayken kemik tümörü teşhisinin ardından gerçekleştirilen ameliyatla bir bacağını kaybeden 25 yaşındaki Esra Bozdemir hayata sporla tutundu.

  • Bedensel engelliler için yapılan devlet memurluğu sınavını kazanarak devlet memuru olan Bozdemir'in hayatı 2016 yılında aynı salonda açık öğretim sınavına girdiği kulüp başkanını tanıyınca değişmeye başladı.

  • Spor benim hayatımda çok şey değiştirdi Bozdemir, 16 yaşıma kadar normal bir hayat sürüp gelmişken 16 yaşında birden bire engelli kategorisinde adlandırılmak çok zor olmuştu benim için.

  • Niğde Bedensel Engelliler Spor Kulübü Kurucusu olan Mahmut Er ise, Türkiye'de zaten normal insanlara spor yaptıramıyorsunuz, biz engellilere spor yaptırıyoruz aslında.

21/02/20 17:01

Engelleri sporla aştı, milli takıma çağrıldı

Niğde'de 16 yaşındayken kemik tümörü teşhisinin ardından gerçekleştirilen ameliyatla bir bacağını kaybeden 25 yaşındaki Esra Bozdemir hayata sporla tutundu. Bedensel engelliler basketbol takımında hem Polonya'da hem de Niğde'de forma giyen Bozdemir artık milli takım forması...

Istanbulhaber ·

İlgili konular

×
Palo.com.tr Facebook ta takip edin